Kupowanie gier z innych regionów z MS Store

Pamiętnik internetowy

Jak wiecie lubię czasem pograć na konsoli Xbox One. Szczególnie wtedy, gdy moja partnerka i synek już śpią. Pisałem też o tym w artykule pt. „Jestem tatą i gram w gry” ale dzisiaj nie o samym graniu a kupowaniu gier. Ceny gier w Polsce są niesamowicie wysokie, dla przykładu podam, że gdybym chciał zakupić 3 nowe tytuły które pojawią się na premierę w Edycji Deluxe to zapłacę ok. 600-800 zł a to więcej, aniżeli cała moja konsola. Jak sobie zatem radziłem z kupnem gier?

Pewien znajomek nauczył mnie kupować poprzez VPN z innych regionów. Nabywałem zatem gry z takich krajów jak Turcja czy Argentyna, ponieważ ceny gier nawet w dniu premiery są 3 lub nawet 4-krotnie tańsze. Jak to działa? Otóż łączę się poprzez VPN np. z Argentyną, następnie udostępniam to połączenie mojej konsoli i zmieniam Region na ten kraj. Mogę wtedy kupować gdy po cenach z tego kraju, jedyne co trzeba dodać, to alternatywny adres rozliczeniowy przy dokonaniu płatności, który ze spokojem można znaleźć w Google. Brzmi pięknie prawda?

Od jakiegoś tygodnia jednak możliwość takich zakupów została zablokowana, szkoda, aczkolwiek podobno są to tylko chwilowe problemy. Dlatego jeżeli jesteś rodzicem, który ma już dzieci w wieku konsolowym i które na konsoli grają – oferuję swoją pomoc. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że gry są przypisane do naszego konta i nigdy nie przepadną, dlatego będąc gdziekolwiek na ziemi – logując się na swój profil będziesz miał możliwość pobrać i grać w grę. Na swoim przykładzie podam, że ostatnio zamówiłem sobie Fifę 19, Forzę Horizon 4 i Call of Duty Black OPS 4, które łącznie kosztowały mnie ok. 500-600 zł, lecz przy opcji współdzielenia konta zapłacę za nie jakieś 300 zł. W przeliczeniu na nasz kraj – zyskałem ponad połowę ponieważ w Polsce ten pakiet gier jest wart ok. 1200 zł…

 

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jenga to potęga!

Dziś chcę się z Wami podzielić moim absolutnym faworytem wśród gier planszowych - Jenga! To...