W naszym domu telewizora brak – jak żyć?

Pamiętnik internetowy

Wracając sobie z treningu myślałem o tym, jak to sobie obejrzę meczyk piłkarski Niemcy kontra Francja. Jakież zaskoczenie mnie dopadło, gdy doszło do mnie, że nie mam na czym. Przecież w domu nie posiadamy telewizora! Z kolei korzystamy z NC+GO i Netflixa, gdzie zatem można obejrzeć transmisję? No cóż, tak się składa, że zrobiłem to oczywiście na domowym PC, jednak ja nie o tym. Naszła mnie więc kolejna refleksja- czy w obecnych czasach ludzie rzeczywiście rezygnują z posiadania telewizora?

Co prawda większość naszych znajomych telewizor posiada, my jednak nie! Nie zanosi się także by w najbliższym czasie się to zmieniło, ponieważ jeżeli mamy ochotę coś obejrzeć, to mamy od tego Netflixa. Czasem zdarzy się także pobrać jakiś film z sieci, który również wspólnie oglądamy. Dlaczego więc nie TV? Otóż postawiliśmy na kontakt, jeżeli razem zasypiamy, to zdarza nam się przed snem porozmawiać. Wiadomo, że niecodziennie ale często. Gadamy o rozmaitych pierdołach – ważnych i mniej ważnych, ale gadamy! Uważam, że jest to o niebo lepsze, aniżeli oglądanie wspólnych spraw, czy innego badziewia i zaśnięcie bez słowa…

W salonie z kolei, gdy ktoś nas odwiedza to sporo się dzieje i na szczęście bez ekranu TV. Wspólne rozmowy, śmiech, drinkowanie… To jest to co lubię i niejednokrotnie przekonałem się, że telewizor w tym wypadku nie pomaga. Oczywiście sprawa ma się całkiem inaczej jeżeli chodzi o finały imprez sportowych, które chciałoby się obejrzeć w większym gronie, jednak wtedy to my w końcu możemy gdzieś wyjść? Prawda?

Zatem u nas na telewizor się nie zanosi, a z tym tematem jeszcze wrócę, ponieważ to, że ludzie rzadziej oglądają to wiem, pytanie czy rzadziej posiadają TV, nie wiem, ale podejrzewam, że tak. Podepnę pod to odpowiednie statystyki w osobnym wpisie.

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jenga to potęga!

Dziś chcę się z Wami podzielić moim absolutnym faworytem wśród gier planszowych - Jenga! To...