Materac do łóżeczka dziecięcego – który wybrać?

Zdrowie

Materac do łóżeczka dziecięcego – który wybrać?

Materac do łóżka to rzecz niezwykle ważna – każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak ważny jest komfort podczas snu. Jeżeli dla nas ma to olbrzymie znaczenie, to chyba nie muszę tutaj podkreślać jak olbrzymią rolę taki materac będzie spełniał w rozwoju małego dziecka, stąd też dzisiaj postaram się napisać o tym jak to wybierałem materac dla naszej pociechy, która niebawem pojawi się na świecie.

Na wstępie dodam, iż materac musi być przede wszystkim nowy! Materace mają to do siebie, iż najzwyczajniej w świecie się odkształcają, co jest niedopuszczalne w przypadku dzieci jak i wszystkich nas chcących dalej być sprawnym i zdrowym. Przechodząc jednak do sedna – potrzebowałem zakupić taki materac, który ludzie sobie chwalą i mam „jako tako” gwarancję, iż będzie on odpowiedni. Oczywiście jak to w moim przypadku, odpalam internet, rozpoczynam przeglądanie blogów i for oraz portalu Ceneo, by znaleźć to co mnie interesuje – materac w przystępnej cenie, dobrze wykonany i przede wszystkim poparty pozytywnymi opiniami.

Rodzaje materacy do łóżeczka dziecięcego.

Przeglądając sieć i czytając kilka blogów dowiedziałem się, iż istnieje aż 7 typów materaców… może i nawet więcej, nie chciałem się zagłębiać w to zbyt dosadnie, ponieważ opinii i opisów było coraz więcej a konkretów mniej… poniżej opiszę krótko każdy z nich:

Materac z pianki poliuretanowej – najbardziej podatny na odkształcenia. Ze wszystkich przeglądanych materacy był najtańszy.

Materac z pianki termo elastycznej – wykonany z tworzywa reagującego na temperaturę ciała dziecka, a pod jej wpływem dostosowuje się do sylwetki dziecka.

Materac kokosowy – posiadający właściwości antybakteryjne. Wypełniony matą z naturalnego włókna kokosowego. Dodatkowo nie odkształca się i przepuszcza powietrze.

Materac lateksowy – jak sama nazwa wskazuje wykonany jest z lateksu (mleczka kauczukowego). Wewnątrz warstwy lateksu znajdują się pionowe kanaliki co sprawia, iż materac oddycha. Dzięki elastyczności, materac dopasowuje się do kształtu ciała.

Materac z łuską gryczaną – naciska ciała na wkład łuski powoduje dopasowanie się do sylwetki, dzięki czemu kręgosłup ma zapewnione prawidłowe podparcie.

Materac bonellowy (sprężynowy) – sprężyny są połączone i otoczone pianką poliuretanową. Jak wszystkie z materaców „świetnie” dopasowują się do sylwetki ciała dziecka.

Materac kokosowo-piankowy z łuską gryczaną – posiada 3 warstwy: pierwsza z nich to łuska gryki, która jest wszyta w specjalne komory, druga to pianka poliuretanowa, z kolei trzeba to mata w włókna kokosowego.

Ciekawie brzmiały dla mnie z łuską gryczaną, kokosowe i lateksowe. Bynajmniej te miałem w głowie po przeczytaniu opisów, zabrałem się więc za szukanie opinii w necie a przede wszystkim na blogach matek, ponieważ dla mnie to było najbardziej wiarygodne źródło informacji. Po krótkiej analizie wywnioskowałem, iż najlepszym rozwiązaniem są materace lateksowe, bynajmniej inne nie zostały również mocno skrytykowane, jednak najczęstszym wyborem były lateksowe a skoro u kogoś się sprawdziło to dlaczego u mnie ma być inaczej? Oczywiście w przypadku materacy zapewne każde dziecko ma inaczej i pewnie przekonam się niebawem czy wybór był odpowiedni, jednak zobaczymy, czy materac (poniżej opis modeli) który wybrałem okaże się idealny dla mojego dziecka.

Jak znaleźć materac do łóżeczka dziecięcego?

Odpalam Ceneo wybieram materace które mnie interesują i sortowanie według oceny. Oczywiście moimi wytycznymi było powyżej 25 głosów i ocen (mniejsza ilość to zawsze większe podejrzenia odnośnie nieprawdziwych komentarzy) co pozwoliło mi na znalezienie tegoż oto modelu: VITMAT BABY MATERAC LATEKSOWY

Dostawa za darmo, cena atrakcyjna, dzisiaj ma się pojawić przesyłka – co dalej? Ano zobaczymy jak „mały” będzie spał, wówczas będę mógł dodać coś więcej, póki co jestem pewien, iż zrobiłem co mogłem by zapewnić mojemu, przyszłemu dziecku spokojny i komfortowy sen…

 

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jenga to potęga!

Dziś chcę się z Wami podzielić moim absolutnym faworytem wśród gier planszowych - Jenga! To...