Domowe porządki – we dwójkę raźniej

Pamiętnik internetowy

Dzień wolnego na który długo się czeka i cóż… w naszym wypadku to świetna okazja by nasza pociecha pobyła troszkę u babci a my mamy czas ogarnąć dom… Tak to już niestety jest, gdyż w inne, kolejne dni nie będzie po prostu czasu. A właśnie, jak to jest z tymi porządkami… gdyż niejednokrotnie można spotkać z opinią, że od sprzątania w domu jest kobieta a facet od przynoszenia pieniędzy. Na szczęście taka opinia jest popularna u osób zdecydowanie starszych, gdyż na dzień dzisiejszy, pary powinny się wspierać i dzielić obowiązkami.

Przynajmniej tak to wygląda z mojego punktu widzenia – nie denerwujemy się na siebie, skoro drugie czegoś nie zrobi, tylko robimy to razem – jest szybciej, sprawniej i przynajmniej jesteśmy zmęczeni oboje.Nawet teraz, gdy czuć nasz związek nie jest w szczytowej formie to mamy pewne wyrobione zachowania, które ułatwiają po prostu codzienne życie partnerowi. Ty rano wstajesz z Tymciem ja go zawożę i odbieram, ty masz dzisiaj basen to ja go kąpie i usypiam. Tak jest z wieloma rzeczami i tutaj nachodzi mnie pewna refleksja, gdyż nie raz spotkałem się z opinią, że ze mnie jest pantoflem bo:

  • sprzątam
  • pomagam w domu
  • w wielu przypadkach się słucham partnerki

:Ludzie kochani i kochani Tatowie – naprawdę… Serio? Posprzątaj cały dom, ugotuj obiad i zajmij się codziennością, a zobaczysz ile to kosztuje czasu. Doceń również to, co robi dla Ciebie twoja druga połówka, a przede wszystkim, nawet w tej codzienności nie bierz sam, wszystkiego na swoje barki – po prostu bądź obok i pomagaj i sam oczekuj pomocy. Wracając zatem do głównego tematu z wątku – nie cierpię sprzątać w ostatnim czasie, jednak dzisiaj pomimo zmęczenia, jestem mega zadowolony – piszę z czystego biureczka, które aż lśni!

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jenga to potęga!

Dziś chcę się z Wami podzielić moim absolutnym faworytem wśród gier planszowych - Jenga! To...