Co najlepsze na męczący kaszel u dziecka?

Zdrowie

Wizyta u lekarza w okresie zimowym to standard. Patrząc obecnie na to co mamy za oknem, nie ma się co dziwić, że naszemu dziecku ciągle coś doskwiera. Jak nie katar, to kaszel, jak nie kaszel… to bolące gardło… i tak w kółko. O wizytach u lekarzy rodzinnych już pisałem – antybiotyk – na wszystko. Ale do tego jeszcze we wpisach wrócę – dzisiaj małe co nieco – jak udało nam się załagodzić kaszel u Tymona, gdyż niestety Tymcio pomimo inhalacji miał naprawdę ciężkie noce i nie mógł spać spokojnie, ponieważ doskwierał mu kaszel. Z pomocą przyszedł niespodziewanie syrop, który działa już po 5 minutach – brzmi niewiarygodnie, prawda? A jednak!

Tymcio od września przeniósł się ze żłobka do przedszkola i nie mogę naprawdę narzekać, ponieważ aż do połowy listopada zdarzyło mu się opuścić tylko kilka dni. W ostatnim czasie jednak wieczorem pojawiał się kaszel, który potrafił trwać pół nocy. Inhalacje, masa syropów czy to na suchy czy mokry kaszel – nie było ratunku. Domowe metody, również nie przynosiły zamierzonych efektów, dlatego Basia skierowała mnie do sklepu z ziołami, bym kupił syrop na odporność a w międzyczasie bardzo miła Pani która w tym dniu sprzedawała, poleciła mi syrop na kaszel – GrinTuss Pediatric. Jak powiedziała – nie ma znaczenia czy to kaszel suchy czy mokry. Jest na bazie naturalnych składników i gwarantuję Panu, że syn po 5 minutach będzie miał spokojny sen…

Gdyby nie zadziałał – tego wpisu by nie było! Ale zadziałał jak ręką odjął. Dlatego poniżej podaję dokładną nazwę a przede wszystkim skład, ponieważ jestem pewien, że nie jeden rodzic skorzysta z tego syropu a przede wszystkim doceni spokojny sen!

GrinTuss Pediatric, syrop

  • Wyrób medyczny.
  • Syrop na bazie kompleksów molekularnych z grindelli, babki lancetowatej i kocanki włoskiej oraz miodu.
  • Łagodzi kaszel i chroni błonę śluzową górnych dróg oddechowych u dzieci powyżej 1. roku życia.
  • Zawiera składniki pochodzące z upraw ekologicznych.

Nie zawiera glutenu.

Skład

Miód*; Kompleks molekularny żywic, polisacharydów, flawonoidów z grindelli*, babki lancetowatej* i kocanki włoskiej*; (mianowany na zawartość polisacharydów (ciężar molekularny >20 000 Dalton) ≥ 20%), cukier trzcinowy*; woda; olejki eteryczne z: cytryny, słodkiej pomarańczy, mirtu; naturalny aromat cytrynowy; guma arabska; guma ksantanowa.

Wskazania

GrinTuss Pediatric jest wskazany w leczeniu kaszlu, zarówno suchego, jak i mokrego, u dzieci powyżej 1. roku życia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  • Dzieci powyżej 1. do 6. roku życia: 5 ml (jedna łyżeczka) od dwóch do czterech razy dziennie, podając ostatnią dawkę przed pójściem spać.
  • Dzieci powyżej 6. roku życia: 10 ml (dwie łyżeczki) od dwóch do czterech razy dziennie, podając ostatnią dawkę przed pójściem spać.
  • Wstrząsnąć przed użyciem.
  • Zawiera łyżeczkę dozującą.
  • Po użyciu mocno zamknąć butelkę i dokładnie umyć łyżeczkę dozującą.

(źródło: doz.pl). Kupić możesz tutaj

 

Jeżeli wypróbowaliście syrop GrinTuss proszę dajcie znać, czy przyniósł zamierzony efekt, gdyż jak to w przypadku naszej codzienności – to co pomaga jednemu dziecku, nie koniecznie pomoże drugiemu.

Wszystkiego dobrego dla was i dużo zdrówka!

 

 

 

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jenga to potęga!

Dziś chcę się z Wami podzielić moim absolutnym faworytem wśród gier planszowych - Jenga! To...